Eyüp Ethem Köylü kimdir?

23 Nisan 1970 doğumlu olan Eyüp Ethem Köylü, ilk öğrenimini Gaziosmanpaşa write me a paper Karlıtepe İlkokulu’nda gördükten sonra, ortaöğrenimini Gaziosmanpaşa İman-Hatip Lisesi’nde tamamlamıştır.

Kamuoyunda “28 Şubat Dönemi hukuksuzlukları” etrafında sembolleşen bir isim olan Köylü, 28 Ekim 1995 tarihinde mahalleden çocukluk arkadaşı İsmail Uysal ile birlikte gözaltına alınıp işkence görmüş ve bu “işkence zoruyla alınan ifâdeler” esas kabul edilerek, hiçbir hukukî mesned olmaksızın tutuklanmıştır.

Dönemin DGM’lerinde (Devlet Güvenlik Mahkemeleri) birkaç celse sonrasında hakkında 146/1. Maddeden “idam” kararı verilen ve bu cezası “idam cezasının kaldırılması” ile “müebbet hapis cezası”na çevrilen Eyüp Ethem Köylü’nün dosyası, TC. hukuk tarihinde kara bir leke olarak geçen ve sembolleşen davalar arasında yerini almıştır.

İBDA-C Davasından tutuklanarak hüküm giyen Eyüp Ethem Köylü, 28 Aralık 1998 tarihinde gözaltına alınarak tutuklanan İBDA Mimarı Sayın Salih Mirzabeyoğlu’nun Metris Cezaevi’ne gelmesi ile birlikte, “hayatımın en verimli ve güzel yılı” diye ifâde ettiği meşhur 1999 yılını O’nunla birlikte idrak etme şansını elde etmiştir.

Haksız ve hukuksuz bu hükümlülük süreci boyunca kendisini birçok yönden geliştiren Sayın Köylü, F Tipi Cezaevi şartlarında başlayan “resim merakı” ile birlikte, direniş ruhunu bir ressam-sanatçı kimliği ile de sürdürmesini bilmiştir.

Ethem Köylü, bu süreçte Anadolu Üniversitesi Adalet bölümünü de tamamlayarak mezun olmuştur.

 

Cezaevinde kaldığı 23 yıl içerisinde 2001 yılında babası Kâzım Köylü ve ardından 2016 yılında annesi Rahime Köylü çocuklarını özgür göremeden vefât ettiler.

Bu acılı süreçte, hakkında maruz kaldığı hukusuzluğun giderilmesi chiefessays.net için yapılan ve uzun yıllar süren kampanyalar sonrasında “yeniden yargılanma talebi” nihâyet onaylanabilen Sayın Köylü, 18 Temmuz 2018 tarihinde tahliye olabilmiştir.

23 yıllık bir cezaevi süreci sonunda tahliye edilen Eyüp Ethem Köylü, kısa bir süre sonra, hakkındaki hukuksuz uygulamaların devamı hâlinde, bugün hâlen kardeşinin evinde ayağından “kelepçe”li olarak ev hapsi çekmektedir.

Ziyaret ettiğiniz bu site, kendisinin izniyle Sayın Eyüp Ethem Köylü adına kurulmuş ve başta uzun cezaevi şartlarında yaptığı direnişinin ürünü olan eserleri yanında, ayağından kelepçeli “ev hapsi” sürecinde ve umuyoruz yakında tam olarak hür kalacağı şartlarda tamamlayabileceği resimlerinin sergileneceği ve kendisine destek amacıyla satışa sunulacağı bir platformdur.

http://www.radio106.co.il/lepestok/4961 click here now como conocer gente de otros paГ­ses pagina para buscar mujeres solteras rencontre celibataire riche site d rencontre au cameroun opcje binarne biznes dating a single dad long distance comparaison site de rencontre suisse site rencontre 50 ans plus gratuit www.EyupEthemKoylu.com

By |2019-02-03T22:16:09+03:00Aralık 5th, 2018|Eyüp Ethem Köylü Kimdir?, Ressam Hakkında, YAZILAR|Yorum yok

About the Author:

Siz de fikrinizi belirtin